شرکت معبد آب
keyboard_arrow_downفیلتر بر اساس قیمت
فیلتر ها

فـــــــــــروش ویـــــــــژه

  الکتروپمپ خانگی

  الکتروپمپ خانگی

  الکتروپمپ خانگی چیست؟

  پمپ آب، جهت افزایش فشار آب خانه، ساختمان، آپارتمان و ویلاها و غیره به کار می رود. متراژ واحد، تعداد شیرها و همچنین تعداد طبقات عواملی هستند که در انتخاب پمپ خانگی موثر می باشند.

  پمپ خانگی با مخازن انبساط یا پمپ با کلید اتوماتیک یا بوستر پمپ از انواع پمپ خانگی هستند که با توجه به موارد مذکور، یکی از آنها برای ساختمان و یا خانه مورد نظر انتخاب می شود. پمپ خانگی در توان های مختلف اعم از نیم اسب، یک اسب و دیگر توان ها و همچنین در برندهای متنوعی اعم از پمپ خانگی پنتاکس، داب، ابارا و لوارا به مشتریان ارائه می گردد.

  انواع پمپ آب خانگی

  در ادامه به شرح انواع این محصول خواهیم پرداخت و مشخصات فنی هر نوع به صورت مجزا شرح خواهیم داد.

  انواع پمپ آب خانگی

  جهت تقویت فشار آب و یا در راستای بالا بردن فشار آب از دستگاهی به نام پمپ آب یا همان موتور پمپ آب خانگی استفاده می شود. پمپ آپارتمانی و یا همان پمپ آب منازل بسته به نیاز مشتری در انواع و کاربری های متعدد به مشتریان ارائه می گردد، انواع این محصول عبارتند از:

  هایپر صنعت فامکو، گلچینی از برترین و بهترین مارک پمپ آب، ارزان ترین و با کیفیت ترین پمپ تقویت فشار را به مشتریان ارائه می نماید. گاها مشاهده گردیده که مشتریان به دلیل فضای کم به دنبال پمپ آب کوچک می گردند .

  بدون توجه به نیازهای خود اقدام به تهیه پمپ با سایز کوچک می کنند، پیشنهاد می شود تا حد امکان ابتدا در صدد رفع نیازهای خود باشید تا ابعاد پمپ، بسیاری از مشتریان پس از تهیه پمپ آب کوچک با مشکلات عدیده ای در زمینه رفع نیازهای خود می شوند.

  در جدول زیر کلیه برندهای قابل ارائه توسط فامکو اعم از انواع پمپ آب ایتالیایی و چینی و ایرانی معرفی گردیده اند. لطفا جهت اطلاع از قیمت پمپ آب خانگی ابتدا روی محصول مورد نظر کلیک نمایید.

  نکات پس از خرید پمپ آب
  • نکاتی که پس از خرید پمپ می بایست رعایت نمود عبارت است از:
  • جهت افزایش طول عمر پمپ آب خود تلاش نمایید منبع دیافراگمی با حجم بالاتر تهیه نمایید.
  • وزن لوله ها را مهار نمایید و توجه نمایید که پمپ زمینی به عنوان تکیه گاه وزن لوله های سیستم لوله کشی در معرض فشار نباشد.
  • مبحث 16 مقررات ملی ساختمان: اتصال پمپ به انشعاب اصلی آب شهری غیر مجاز است، بنابراین برای نصب پمپ باید از لوله اصلی آب شهری جدا شده و در محلی غیر از آن و توسط شیر یکطرفه به سیستم آب شهری اتصال یابد.

  برند های رایج پمپ آب خانگی

  پمپ آب ساختمانی موجود در بازر را میتوان به 3 دسته چینی ایرانی و اروپایی دسته بندی کرد که با توجه به میزان اهمیت کاربری و بودجه اختصاص یافته میتوان یکی از موارد را انتخاب کرد. نام های تجاری مطرح در این زمینه در زیر آمده اند.

   • پنتاکس Pentax (ایرانی و ایتالیایی)
   • ابارا Ebara
   • لئو Leo ( چینی)
   • استریم Stream (چینی)
   • الکتروژن (ایرانی)
   • شیمجه (چینی)
   • سی پمپ Sea pomp (چینی)
   • هیدران (ایرانی)
  نحوه نصب و تنظیم پمپ آب

  به دلیل وجود عوامل متعدد که در زمان نصب پمپ آب خانگی می بایست رعایت شود و نیز پیشگیری از مشکلات آتی، پیشنهاد می شود برای نصب پمپ آب و تنظیم پمپ با متخصصین نصب پمپ هماهنگی نمایید.

  در هنگام راه اندازی و نصب پمپ آب منزل باید مکان نصب پمپ را پایین تر از سطح مخزن ذخیره آب قرار داده تا فشار مکش ایجاد شده مثبت باشد، تا به نوعی مانع ایجاد پدیده کاویتاسیون (خوردگی) در پمپ شود.

  اگر این کار در بعضی از شبکه های آبرسانی امکان پذیر نبود، تا آنجایی یکه وضع ایستگاه های پمپاژ اجازه می دهد باید سعی نمود پمپ نزدیک سطح مایع مخزن دخیره قرار گیرد تا مشکلات کمتری در کار پمپ ایجاد شود، مسیر لوله کشی باید مستقیم باشد و از ایجاد خم ها و زانوها و لوازمات لوله کشی نه چندان مورد نیاز اجتناب کرد، بین زانوئی و محل اتصال مکش باید لوله مستقیمی به طول حداقل 5 برابر قطر مکش فاصله ایجاد نمود.

  چون در غیر این صورت فشار مکش نامتعادلی ایجاد شده و یک طرف چشمه پروانه و محفظه مکش پرتر از طرف دیگر شده و تلفات هیدرولیکی پمپ زیاد و در نتیجه راندمان پمپ کم می گردد.

  قطر لوله مکش باید یک نمره بیشتر از قطر مجرای رانش (خروجی) بوده و عمق مکش بین 4 تا 6 متر باشد. لوله مکش باید کاملا آب بندی بوده و از محبوس نمودن هوا در لوله مکش جلوگیری کند. در قسمت اعظم لوله ورودی پمپ، فشار هوا کمتر از فشار جو بوده و برای مطمئن شدن از آب بندی لوله ورودی بعد از کارگذاری، یک شعله به قسمت های اتصالی نزدیک می کنند.

  در صورتی که درزی موجود باشد شعله به طرف لوله کشیده می شود لوله مکش باید 1 تا 2 متر پایین تر از حداقل سطح آب چاه باشد تا هوا وارد پمپ نگردد در قسمت رانش پمپ شیر یک طرفه جهت جلوگیری از حرکت معکوس آب و شیر تنظیم جهت کم و زیاد نمودن آب تعبیه نموده تا صدمه ای به پمپ وارد نگردد.

  جهت نصب پمپ اصولا یک شاسی محکم برای موتور و پمپ در نظر گرفته و از ایجاد نامیزانی که سبب فرسوده شدن بوش های اتصال و یاتاقان ها و احتمالا شکستن محور پمپ می گردد جلوگیری می شود. همواره باید سعی نمود محور پمپ ها باموتور محرک آن در کارخانه میزان شود که این میزان نباید در اتصال و نصب پمپ به هم بخورد.

  معمولا صفحه ای به ضخامت 2.5 تا 4 سانتیمتر بین صفحه زیری پمپ و سطح بالایی فنداسیون در نظر گرفته می شود که با ملات سیمان پوشیده شده تا ناصافی های بالایی فونداسیون اصلاح و حرکت جانبی صفحه زیری پمپ کم شود.

  در مسیر رانش پمپ، یک شیر دروازه ای و یک سوپاپ کنترل قرار می دهند، کار این سوپاپ حفظ پمپ در مقابل فشارهای اضافی وارد بر پمپ است. سوپاپ انتهای لوله مکش باید لااقل 1.5 متر از سطح مایع مکش پائین تر بوده و پمپ نیز باید به سطح منبع مکش نزدیک باشد. پمپ و موتور را باید روی فونداسیون محکمی نگه داشت تا تنظیم آن خراب نگردد در غیر این صورت، یاتاقان های بوش های اتصال محور پمپ و موتور خراب و موجب شکستگی محور می گردد.

  یکی از سوالات شایع در بین مشتریان این است که از ست کنترل استفاده کنیم یا از منبع تحت فشار؟

  در شرایطی که فضای کافی برای نصب پمپ وجود دارد اولویت با نصب منبع تحت فشار به همراه درجه و کلید اتوماتیک است چرا که آب تحت فشار ذخیره شده در منبع مذکور باعث ایجاد یک فشار ثابت در پشت لوله گردیده و در نتیجه کاهش چشمگیر دفعات روشن و خاموش شدن پمپ و همچنین ایجاد جریان متناوب و یکنواخت آب در لوله ها را در پی دارد.

  قیمت پمپ آب خانگی ایتالیایی

  از آنجایی که درصد بالایی از انواع پمپ آب خانگی برندهایی ایتالیایی بوده، مانند پنتاکس، لوارا، سایر، داب، ابارا و غیره، و ارائه کلیه لیست قیمت های این برندها در این صفحه امکان پذیر نمی باشد.

  Banner4

  الکتروپمپ خانگی الکتروپمپ خانگی الکتروپمپ خانگی الکتروپمپ خانگی الکتروپمپ خانگی الکتروپمپ خانگی الکتروپمپ خانگی الکتروپمپ خانگی 

  فهرست