شرکت معبد آب
keyboard_arrow_downفیلتر بر اساس قیمت
فیلتر ها

فـــــــــــروش ویـــــــــژه
5 1

  الکتروپمپ گریز از مرکز

  الکتروپمپ گریز از مرکز

  الکتروپمپ گریز از مرکز

  تجربه در حوزه پمپ گریز از مرکز نشان داده است که در بسیاری از موارد، مشتریان پمپ اشتباهی را برای کاربری انتخاب می کنند. انتخاب نادرست پمپ گریز از مرکز ممکن است مشکل جبران ناپذیری در مجموعه ایجاد نکند اما استفاده از این پمپ بهینه نخواهد بود و در دراز مدت هزینه های بیشتری را به کاربر تحمیل کند. از این رو در اولین گام با شناخت درست از نحوه عملکرد پمپ گریز از مرکز و اجزاء آن ها می توان دیدگاه درست تری نسبت به انتخاب پمپ گریز از مرکز به دست آورد.

  سعی بر آن است تا با توضیح درباره پمپ گریز مراحل انتخاب پمپ گریز از مرکز را برای کاربر تسهیل کند. در انتها در صورت بروز مشکل برای انتخاب پمپ می توانید با متخصصان این حوزه مشاوره داشته باشید.

  هدف از انتخاب الکتروپمپ گریز از مرکز

  برای انتخاب پمپ گریز از مرکز دو هدف کلی وجود دارد:

  1. پمپ گریز از مرکز انتخاب شده میزان دبی و هد مورد نیاز کاربر را داشته باشد.
  2. نقطه کاری و بهینه پمپ منطبق با هد و دبی مورد نیاز کار باشد.

  لازم به ذکر است که، انتخاب یک پمپ ممکن است پاسخگوی نیاز کاربر باشد اما نقطه بهینه کارکرد پمپ نباشد. در این مقاله سعی بر آن است که هر دو هدف گفته شده برای کاربر محقق شود.

  عملکرد الکتروپمپ گریز از مرکز

  در پمپ های گریز از مرکز یا پمپ های سانتریفیوژ  نیز همانند بسیاری از پمپ های دیگر، باید سیال توسط پمپ ساکشن شده و سپس با افزایش فشار در پمپ به خط خروجی هدایت شود. نحوه عملکرد پمپ به این صورت است که چرخش پروانه در پمپ سبب افت فشار در خط ورودی پمپ گریز از مرکز خواهد شد این اختلاف فشار سبب مکش پمپ به داخل پمپ می شود. با ورود سیال به چشمی پروانه، چرخش پروانه، انرژی جنبشی سیال را افزایش داده، و با طراحی خاص محفظه الکتروپمپ گریز از مرکز، سیال به سمت خط خروجی هدایت می شود.

  پمپ گریز از مرکز چگونه کار می کند؟

  اجزاء الکتروپمپ گریز از مرکز

  همانطور که در شکل زیر نیز مشاهده می شود اجزای یک پمپ گریز از مرکز به صورت زیر است:

  • محفظه ی ولوت
  • شفت
  • کوپلینگ
  • آب بندی مکانیکی
  • پروانه
  • یاتاقان
  پمپ گریز از مرکز دارای چه قسمت هایی می باشد

  مشخصات الکتروپمپ گریز از مرکز

  مهم ترین مشخصات پمپ گریز از مرکز به شرح زیر است:

  • دبی پمپ گریز از مرکز
  • هد پمپ گریز از مرکز
  • دمای سیال
  • نوع سیال عبوری از پمپ

  نحوه انتخاب الکتروپمپ گریز از مرکز

  هنگام خرید پمپ گریز از مرکز ، هدف تهیه پمپی است که در حین تأمین خواسته های مورد نیاز، با حداکثر اطمینان و کارایی کار کند. در بسیاری از مواقع افراد درگیر تله های انتخاب پمپ گریز از مرکز می شوند که منجر به انتخاب پمپی می شود که حالت ایده آل نمی باشد. دلیل اصلی انتخاب نامناسب پمپ، عدم آموزش اصول هیدرولیک پمپ گریز از مرکز است و اینکه پارامترهای طراحی هیدرولیک چگونه می توانند به طور چشمگیری بر هزینه های چرخه عمر پمپ تأثیر بگذارند.

  اما از جهت دیگرانتخاب پمپ گریز از مرکز از بین گزینه های بی شمار موجود می تواند دلهره آور باشد و بسیاری از عوامل مانند جریان مورد نیاز، فشار دیفرانسیل و شرایط مکش باید در مقابل هزینه های سرمایه و هزینه انرژی برای پمپ در نظر گرفته شده، سنجیده شوند. برای تعیین پمپ مناسب، باید هزینه کلی در نظر گرفته شود که شامل هزینه سرمایه، هزینه های عملیاتی و هزینه نگهداری می شود.

  جزئیات طراحی مکانیکی، و تجزیه و تحلیل پارامترهای اساسی هیدرولیک به شما امکان می دهد به سرعت تعیین کنید که آیا پمپ گریز از مرکز برای کاربرد خاص شما منطقی است. اگر تصمیم گرفتید که  یک پمپ گریز از مرکز برای برنامه شما کار کند، پس باید بتوانید پیشنهادهای مختلف سازندگان پمپ را ارزیابی کنید.

  گام نخست در انتخاب پمپ مناسب پمپ گریز از مرکز

  باید کلیه افت های سیستم اعم از هد استاتیک و افت های ناشی از مسیر محاسبه گردد.

  فهرست